דבר המנכ”ל

 

 

תודה על שהקדשת קצת זמן לחקור את אתר האינטרנט החדש של מליץ. אני מזמין אותך לחוזר לבקר אותנו לעתים קרובות, להתעדכן ולהתרשם מהמתווה החדש של מליץ.

מזה כמעט 5 עשורים מליץ יוצרת תכניות חינוכיות יהודיות המזמינים את המשתתפים לעסוק בזיכרון היהודי ולפתח פרשנות משלהם לזיכרון המשותף. למליץ יש אג’נדה ברורה וחדה. מליץ אינה משויכת לשום זרם דתי או פוליטי, אין לה עמדה בנוגע ל “מהו יהדות?” או “מיהו יהודי?”, עם זאת היא מבקשת ממשתתפיה לעסוק בזהות יהודית, עמיות יהודית ומדינת ישראל. הצוות שלנו מורכב ממגוון רחב של תפיסות בחברה בישראל, אך כל אחד מהם מחויב למטרה הרחבה יותר של חיזוק המרקם התרבותי, הדמוקרטי והרוחני של החברה הישראלית ושל העם היהודי הרחב.

במתווה החדש, מליץ רואה בראש סדר העדיפויות משימה לחיזוק “סוכני שינוי” ו”מובילי דרך” חינוכיים. בתקופה מאתגרת זו, כאשר הניכור ואי הזדהות צפים על פני השטח, מליץ מקדישה את עצמה להפקת אמצעים וכלים חינוכיים חדשניים. כלים אלו יותאמו לצורכי הדור הזה ולאותם “סוכני השינוי בחינוך” של ימינו. משימה נוספת ומשלימה היא חיזוק הקשרים בין יהודים ברחבי העולם. מליץ מאמינה כי המגוון הרחב של ביטויים, אמונות ודעות יהודיות הם עודה קיימת ולכן אנו נדרשים לעסוק באחדות ממקום של חוסר אחידות.

מדינת ישראל, מדינה יהודית ודמוקרטית. אני מאמין בפוטנציאל הגדול שלנו כעם. המשימה שלנו היא לעשות טוב לעצמנו ולעולם כולו. כדי ליישם המשימה זו, אנו זקוקים לדמוקרטיה חזקה הדואגת לכלל תושביה ללא הבדלים, למדינה היהודית שהיא הבית של העם היהודי, פתוחה, מאפשרת ולא שופטת. תפקידינו להעשיר באופן משמעותי את המפגש בין חלקי העם ולחזק את העסוק בזהות יהודית, שייכות ומשכיות יהודית.

כל תכניות מליץ נועדו לתת למשתתפים ולסוכני השינוי החינוכים חוויה משמעותית, כך הם יוכלו להביט אחורה בעוד כמה שנים, כמי שתרמו תרומה משמעותית בחשיבתם ובמעשיהם היהודיים. מליץ תמשיך לפתח דרכים חדשניות לחינוך יהודי שיאפשרו למשתתפים לזהות רגעי חינוך בחייהם מתוך החוויות האישות והמשותפות שלהם, ולהבין כי בכוחם הבחירה והאחריות לדאגה להמשך קיום יהודי משמעותי בישראל ובעולם.

 אני מזמין אותך להתעניין ולעזור לנו בפיתוח תוכנית חינוכית יהודית גם עבור הקהילה שלך.

עמי אינפלד, מנכ”ל

 

 

 

Radio.Melitz.Org
A PASSION FOR A PEOPLE